Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Nedir?

Kısaca, “akıllı ev”, normalde insanlar tarafından verilen görevleri otomatikleştiren bir dizi cihazla donatılmış bir konuttur. Bazıları yapının içine yerleştirilir ve bazıları daha sonra eklenir ve ev sahipleri bunları uygulamalarla, sesli komutlarla, otomasyonla veya yapay zeka kullanarak çalıştırır.

Bu aygıtların çoğu sesle kontrol edilir ve aygıtlarınızın geri kalanına bağlanan ve onlarla iletişim kuran hub işlevi görür. Standart bir merkezden ses kontrolü en çok tercih edilen sistem olsa da, bu sistemler genellikle telefonunuzdan da TAGSAPP gibi uygulamalar üzerinden kontrol edilebilir.

Seçtiğiniz merkezin ötesinde, bu cihazları gerçekten önemli kılan şey, onları evinizdeki diğer cihazlarla bağlayabilmenizdir. Bunlar, dahili akıllı teknolojiye sahip olmayan diğer cihazlarla kullanabilmeniz için güç kontrolünü etkinleştiren fişlere bağlanabilir. Ayrıca, sesinizin gücüyle sönen beyaz ampuller satın alabilirsiniz. Zaman içinde programınızı öğrenen ve bir telefon veya başka bir akıllı cihazdan uzaktan kontrol edilebilen akıllı termostatlar edinebilirsiniz. Hatta oda boyunca hareket etmek zorunda kalmadan açılıp kapanan perdeler bile bulabilirsiniz. TAGS güvenlik sistemleriyle birlikte kullandığınızda kapı zili kamerasıyla kimin geldiğini görebilirsiniz ve kendi güvenliğiniz için evinizin hem içine hem de dışına kurabileceğiniz kameralar kullanabilir, hepsini TAGSAPP üzerinden yönetebilirsiniz.

Akıllı Ev Cihazları Nasıl Çalışır? Faydaları Nelerdir?

Herhangi bir akıllı ev için temel yapı taşı bir internet bağlantısı çünkü arzu ettiğiniz kontrolü elde etmek için tüm bu cihazların birbiriyle iletişim halinde olması gerekir. Her şeyin internete bağlı olmasının ötesinde, fark edilmesi gereken diğer önemli ayrıntı, Wi-Fi her kesildiğinde her şeyin çalışmayı durduracak olması, bu nedenle güçlü bir Wi-Fi sinyaline sahip olmanız çok önemli.

Akıllı ev teknolojisi sistemi kurmak, ev sahiplerine kolaylık sağlar. Ev sahipleri, cihazları, termostatları, aydınlatmayı ve diğer özellikleri farklı cihazlar kullanarak kontrol etmek yerine, hepsini tek bir cihaz kullanarak, genellikle bir akıllı telefon üzerindeki uygulamayı kullanarak kontrol edebilir. Örneğin, TAGSAPP ile  uyumlu tüm cihazlarınızı, evinizdeki su baskını sensörü, yangın dedektörü veya kameraları, kısaca güvenlik sisteminizin tüm elementlerini tek bir uygulama üzerinden kontrol etmenizi sağlar.

Taşınabilir bir cihaza bağlı olduklarından, kullanıcılar evlerindeki sorunlarla ilgili bildirim ve güncelleme alabilirler. Akıllı kapı zilleri, ev sahiplerinin evde olmadıklarında bile kapılarına gelen insanları görmelerine ve onlarla iletişim kurmalarına olanak tanır. Kullanıcılar iç sıcaklığı, aydınlatmayı ve cihazları da ayarlayabilir ve kontrol edebilir. Aletler ve elektronik cihazlar, enerji maliyetlerini düşürerek tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Bu teknolojilerden yararlanarak, geleceği evinize taşıyabilir, konforlu ve daha pratik bir hayata merhaba diyebilirsiniz. TAGS akıllı ev sistemlerinden yararlanarak evinizdeki tüm cihazları tek bir uygulama üzerinden, TAGSAPP üzerinden, kolayca yönetebilirsiniz. TAGS avantajların hemen faydalanmak için şimdi 0850 477 1 724 numaralı telefonu arayın, daha konforlu hayata başlayın.

BLOG